Konferencje z adrenaliną - Niezapomniana konferencja ze skokami B.A.S.E.

www.konferencjewgorach.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Niezapomniana konferencja ze skokami B.A.S.E.

Niezapomniana konferencja ze skokami B.A.S.E.

Fot: off.sport.pl

Miłośnicy mocnych wrażeń i aktywnego spędzania czasu powinni zdecydować się na absolutny hit – skoki B.A.S.E. Akronim ten ( od angielskich słów B-building (budynek), A-antenna (nadajnik telekomunikacyjny), S-span (przęsło / most) i E-earth (ziemia / skała) ) oznacza skakanie na spadochronie ze wszystkich obiektów stałych wymienionych wyżej, a także z wielu innych.

Do uprawiania tego sportu wykorzystać można także kominy, zapory wodne, maszty wysokiego napięcia, dźwigi, skocznie narciarskie, pomniki czy pasma górskie - ważne, by obiekty te były wystarczająco wysokie, by oddać skok. Skoki BASE są zwykle wykonywane z wysokości od 50 do 300 m. n.p.m. Różnią się one od spadochroniarstwa m.in. tym, że tutaj używa się tylko jednego, a nie dwóch, spadochronów – skacząc z tak niskich wysokości, nie byłoby możliwości, aby użyć spadochronu zapasowego. Ze względu na ten fakt wyposażenie BASE skonstruowane jest tak, aby zmniejszyć możliwość sytuacji awaryjnych do minimum.


Niecodzienny dreszcz emocji

Kolejną różnicą między spadochroniarstwem a BASE jest przyspieszenie oraz całkowity brak oporu powietrza na początku skoku. W skokach BASE pozycja ciała skoczka przy odbiciu się decyduje w zupełności o przebiegu pierwszych 3 – 4 sekund skoku. Dopiero później siłę wiatru wykorzystywać można do stabilizacji ciała oraz do jak największego oddalenia się od obiektu. Prędkość, jaką osiąga skoczek BASE po niecałych 4 sekundach, to 100 km/h. Ważnym jest oczywiście dobre przeszkolenie i opieka instruktorów w przypadku skoków amatorskich. W tego rodzaju sporcie liczy się dokładne ułożenie spadochronu, dobry wyskok oraz wiedza lokalnych skoczków na temat wiatrów i termiki w aktualnym miejscu.

Skoki BASE nie są z pewnością sportem dla każdego. W tej aktywności liczy się przede wszystkim mocna psychika, odpowiednia wiedza i przygotowanie kondycyjne. Uzupełnienie konferencji biznesowej, sympozjum, czy też wyjazdu integracyjnego o taką atrakcją pozostawi bez wątpienia wspomnienia na całe życie!


Hotel META**** resort & vine SPA w Szczyrku

Idealnym miejscem do zorganizowania klimatycznej konferencji połączonej z górskimi skokami BASE jest Hotel META w Szczyrku. Obiekt mieści się w Beskidzie Śląskim, z dala od szumu miasta, tłoku i codziennych zmartwień. Położony jest u stóp szczytu Skrzyczne, wśród malowniczej zieleni, roztaczającej wyjątkową atmosferę.
Na przybywających tutaj gości czeka 270 miejsc w pokojach i apartamentach o wyjątkowej aranżacji. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w lodówkę z mini barem, sejf oraz dostęp do Internetu.

Górskie konferencje

W hotelu META znajduje się zespół sal konferencyjnych mieszczących od 20 do 200 gości. Wyposażenie każdej z sal obejmuje nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy, projektor multimedialny, ekrany, mikrofony bezprzewodowe, flip-charty, mównicę, a także dostęp do Internetu. Sale posiadają przemyślany układ – rozsuwane ściany mogą tworzyć powierzchnie szkoleniowe oraz wystawowe. Jest to bardzo pomocna opcja przy organizacji targów, wystaw i wernisaży. Dodatkowym atutem tego miejsca jest telewizja lokalna, w której na życzenie przekazywać można komunikaty organizatorów konferencji.

Moc atrakcji dla głodnych wrażeń

Goście biznesowi przebywający w Hotelu META w Szczyrku liczyć mogą na moc dostępnych tu dodatkowych atrakcji, do których zaliczyć można unikalne Vine SPA, Music Club, gril bar, przejażdżkę quadem, segwayem i rowerem. W lecie skorzystać można z hotelowego basenu, kortu tenisowego, boiska i hali namiotowej. Istnieje też możliwość zorganizowania imprez plenerowych. Zimową porą hotelowi goście mogą zaś wybrać się na lodowisko czy też na narty (15 m do wyciągu - kanapa na Skrzyczne).

Dla odważnych alternatywą są wspomniane wcześniej skoki BASE. Jest to niecodzienna możliwość sprawdzenia swoich możliwości, zarówno fizycznych, jaki i psychicznych oraz podniesienia poziomu adrenaliny do granic możliwości. Jest to także wyjątkowy sposób na odreagowanie trudów spotkań biznesowych. Gotowi? No to BASE !

Źródło: Salekonferencyjne.pl

 
Zobacz również

SKUTER WODNY – adrenalina, emocje, szybsza akcja serca, szaleństwo zawrotnej prędkości!

SKUTER WODNY – adrenalina, emocje, szybsza akcja serca, szaleństwo zawrotnej prędkości!

SKUTER WODNY – adrenalina, emocje, szybsza akcja serca, szaleństwo zawrotnej prędkości!

Wystarczy wsiąść na skuter wodny, a na brzegu zostają trudy dnia, problemy i zmęcz [..]

Przeżyj wspaniałą przygodę, zabierz gości na skiboby!

Przeżyj wspaniałą przygodę, zabierz gości na skiboby!

Przeżyj wspaniałą przygodę, zabierz gości na skiboby!

Udana konferencja to nie tylko profesjonalny obiekt, w którym będzie się odbywała ale również dobrze przygotowane [..]

Wspólny wypad na stok

Wspólny wypad na stok

Wspólny wypad na stok

Organizacja konferencji zimą może wydawać się dużo trudniejsza jeśli chodzi o wybór dodatkowych atrakcji. Konferenc [..]

Hotel Pelikan to strzał w dziesiątkę!

Hotel Pelikan to strzał w dziesiątkę!

Hotel Pelikan to strzał w dziesiątkę!

Co zrobić, by wyjazdy służbowe – konferencje, kongresy i wyjazdy integracyjne – były bardziej atrakcyjne? Nic pr [..]

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * . . . dostępne 5 obiektów pokaż

Polecamy obiekty w górach

Belvedere Resort & Spa ****

Belvedere Resort & Spa ****

Zakopane

Sal konferencyjnych14

Miejsc noclegowych320

więcej Zobacz więcej

Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference

Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference

Krynica Zdrój

Sal konferencyjnych9

Miejsc noclegowych465

więcej Zobacz więcej

Hotelik Skalny

Hotelik Skalny

Szczyrk

Sal konferencyjnych1

Miejsc noclegowych42

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Karpacz

Gmina Karpacz

W zimie – prawdziwy raj dla wielbicieli białego szaleństwa, w lecie – idealna baza wypadowa dla niestrudzonych wędrowców przez Karkonosze. Niebiańskie krajobrazy, nowoczesna infrastruktura turystyczna i sportowa, szeroka baza noclegowa – to tylko niektóre z atutów urokliwej gminy Karpacz!

więcej >>

Gmina Wisła

Gmina Wisła

Wisła to miasto rodzinne Adama Małysza i już ten fakt każe kojarzyć je z górami. Trop jest całkiem zasadny - Wisła oferuje turystom bez liku górskich atrakcji, a przy tym długoletnią tradycję uzdrowiskową i świetną bazę noclegową.

więcej >>

Gmina Szczyrk

Gmina Szczyrk

Szczyrk to jedna z najpopularniejszych miejscowości w polskich górach. Choć mała, co roku przyciąga całą rzeszę turystów, chętnych do chodzenia po górach, zwiedzania tamtejszych atrakcji turystycznych, a także jeżdżenia na nartach. Szczyrk to również idealne miejsce na udaną konferencje w górach. A więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

więcej >>

Gmina Zakopane

Gmina Zakopane

Zakopane - najwyżej położona gmina w Polsce - przyciąga turystów z całego świata. Miejscowość o niekwestionowanej atrakcyjności turystycznej odwiedzającym wszystko to, czego potrzebują - piękno przyrody, morze atrakcji i doskonałą infrastrukturę.

więcej >>

Gmina Krynica Zdrój

Gmina Krynica Zdrój

Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne, Festiwale Biegowe, Konferencje w górach... Organizatorzy tych i wielu innych imprez cyklicznych, festiwali i szkoleń, szukając odpowiedniej lokalizacji dla swojego wydarzenia, od lat chętnie wybierają niewielką Krynicę i jej okolice. Co urzeka ich w tej małej gminie położonej w Beskidzie Sądeckim?

więcej >>