Gminy w górach - Gmina Krynica Zdrój zaprasza! - 342 obiekty konferencyjne

www.konferencjewgorach.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Krynica Zdrój zaprasza!

Gmina Krynica Zdrój

Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne, Festiwale Biegowe, Konferencje w górach... Organizatorzy tych i wielu innych imprez cyklicznych, festiwali i szkoleń, szukając odpowiedniej lokalizacji dla swojego wydarzenia, od lat chętnie wybierają niewielką Krynicę i jej okolice. Co urzeka ich w tej małej gminie położonej w Beskidzie Sądeckim?

Fot. http://www.krynica.pl

Dlaczego Krynica?

Malowniczo zlokalizowana na granicy między Beskidem Sądeckim a Beskidem Niskim gmina Krynica-Zdrój ma charakter gminy miejsko-wiejskiej – w jej skład wchodzi osiem sołectw oraz miasto Krynica-Zdrój. Właśnie to ostatnie miasteczko, ze względu na swój uzdrowiskowy charakter i wiele ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu, przyciąga o każdej porze roku największą liczbę turystów. Czym kusi? Okoliczności przyrody w tej niewielkiej miejscowości sprzyjają relaksowi, odprężeniu i integracji. Otoczona trzema wzniesieniami – Górą Parkową, Jasiennikiem i Krzyżową, położona w dolinie potoku Kryniczanka, Krynica może pochwalić się niezwykle czystym powietrzem, a oczy odwiedzających ją turystów, niezależnie od pory roku, cieszą bajkowe krajobrazy. W ostatnich latach szczególnie rozwinęła się infrastruktura turystyczna Krynicy – pięknie odremontowany Dom Zdrojowy i Pijalnia Wód, odrestaurowany Park Zdrojowy czy nowoczesna kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką stały się znakami charakterystycznym miasteczka.

Okolice

Chociaż ruch turystyczny w gminie skupia się głównie w Krynicy, rosnąca popularność Beskidu Sądeckiego sprawia, że zarówno urlopowicze, jak i firmy organizujące konferencje w górach, chętnie wybierają także inne, bardziej kameralne miejscowości. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest Tylicz. To niewielka osada, na co dzień zamieszkiwana przez zaledwie 1900 osób, która jest świetnym, zacisznym punktem wypadowym dla odwiedzających Beskid Sądecki. W okolicznych maleńkich wsiach, takich jak Polany, Czyrna czy Berest, odnajdziemy sporo śladów po ludności łemkowskiej, która zamieszkiwała te tereny jeszcze na początku XX wieku. Po II wojnie światowej Łemkowie zostali wysiedleni na tereny ZSRR, zaś w Beskidach pozostały po nich przepiękne cerkwie, a także sporo budynków użytkowych – spichlerzy czy wiatraków. Baza noclegowa gminy wydaje się imponująca – w samej Krynicy znajduje się około 11 tysięcy miejsc noclegowych, z czego spora część w ramach luksusowych ośrodków wypoczynkowych, oferujących także zabiegi dla zdrowia i urody, wyposażonych w sprzęt odpowiadający najwyższym europejskim standardom. Kolejne 2 tysiące noclegów można znaleźć w Tyliczu, Mochnaczce, Muszynce... To okolice doświadczone w organizacji i obsłudze dużych konferencji, zjazdów czy nawet dużych festiwali.

zdjecie

Fot. http://www.krynica.pl

Sport i rekreacja

Cisza, spokój, świeże powietrze, a przy tym bardzo różnorodne propozycje dotyczące czasu wolnego – to główne powody, dla których konferencje w górach cieszą się od kilku lat ogromną popularnością. Krynica doskonale spełnia wszystkie z tych kryteriów – nie sposób się tu nudzić niezależnie od pory roku. Najbardziej oczywistą rozrywką wydają się oczywiście piesze górskie wycieczki. Beskid Sądecki to pasmo odpowiednie nie tylko dla zaprawionych wędrowców po górach, ale też dla zupełnych laików w tej kwestii – łagodne zbocza pokryte lasami i dzikimi łąkami, nieduże wysokości (najwyższy szczyt – Radziejowa – liczy sobie 1262 m n.p.m.) i świetnie przygotowane szlaki przypadną do gustu nawet początkującym. Osoby niebędące entuzjastami turystyki pieszej także znajdą w tych okolicach coś odpowiedniego dla siebie. Poligony paintballowe, trasy przygotowane do wyścigów na quadach, parki linowe – wszystkie te i mnóstwo innych atrakcji znajdziemy w Krynicy-Zdrój i jej okolicach. Nietypową, charakterystyczną dla tego regionu atrakcją są tzw. sankostrady – usytuowane na zboczach gór systemy metalowych torów, na których na saneczkach można jeździć przez cały rok. To atrakcja nie tylko dla najmłodszych – dużą przyjemność z takiego powrotu do dzieciństwa czerpią bowiem stateczni i poważni na co dzień pracownicy korporacji. Bo któż z nas nie chciałby chociaż na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa? Zimą Krynica staje się rajem dla narciarzy. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji między innymi nowoczesny, świetnie przygotowany stok na Jaworzynie Krynickiej czy – nieco mniej popularny – ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla”, zorganizowany we wsi Wierchomla Mała. W sezonie zimowym, poza nartami, istnieje też na przykład możliwość zorganizowania kuligów, zakończonych wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek czy dancingiem. Słowa jednak nie oddadzą w pełni wszystkich zalet Krynicy. Warto tu przyjechać i doświadczyć wszystkiego na własnej skórze. Zapraszamy! red.Katarzyna Lipska

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * . . . dostępne 5 obiektów pokaż

Polecamy obiekty w górach

Belvedere Resort & Spa ****

Belvedere Resort & Spa ****

Zakopane

Sal konferencyjnych14

Miejsc noclegowych320

więcej Zobacz więcej

Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference

Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference

Krynica Zdrój

Sal konferencyjnych9

Miejsc noclegowych465

więcej Zobacz więcej

Hotelik Skalny

Hotelik Skalny

Szczyrk

Sal konferencyjnych1

Miejsc noclegowych42

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Karpacz

Gmina Karpacz

W zimie – prawdziwy raj dla wielbicieli białego szaleństwa, w lecie – idealna baza wypadowa dla niestrudzonych wędrowców przez Karkonosze. Niebiańskie krajobrazy, nowoczesna infrastruktura turystyczna i sportowa, szeroka baza noclegowa – to tylko niektóre z atutów urokliwej gminy Karpacz!

więcej >>

Gmina Wisła

Gmina Wisła

Wisła to miasto rodzinne Adama Małysza i już ten fakt każe kojarzyć je z górami. Trop jest całkiem zasadny - Wisła oferuje turystom bez liku górskich atrakcji, a przy tym długoletnią tradycję uzdrowiskową i świetną bazę noclegową.

więcej >>

Gmina Szczyrk

Gmina Szczyrk

Szczyrk to jedna z najpopularniejszych miejscowości w polskich górach. Choć mała, co roku przyciąga całą rzeszę turystów, chętnych do chodzenia po górach, zwiedzania tamtejszych atrakcji turystycznych, a także jeżdżenia na nartach. Szczyrk to również idealne miejsce na udaną konferencje w górach. A więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

więcej >>

Gmina Zakopane

Gmina Zakopane

Zakopane - najwyżej położona gmina w Polsce - przyciąga turystów z całego świata. Miejscowość o niekwestionowanej atrakcyjności turystycznej odwiedzającym wszystko to, czego potrzebują - piękno przyrody, morze atrakcji i doskonałą infrastrukturę.

więcej >>