Gminy w górach - Gmina Karpacz zaprasza! - 350 obiektów konferencyjnych

www.konferencjewgorach.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Karpacz zaprasza!

Gmina Karpacz

W zimie – prawdziwy raj dla wielbicieli białego szaleństwa, w lecie – idealna baza wypadowa dla niestrudzonych wędrowców przez Karkonosze. Niebiańskie krajobrazy, nowoczesna infrastruktura turystyczna i sportowa, szeroka baza noclegowa – to tylko niektóre z atutów urokliwej gminy Karpacz!

Fot. http://www.karpacz.pl

O gminie

Malowniczo położona w Karkonoszach u samych stóp ich najwyższego szczytu, Śnieżki, gmina Karpacz stanowi część województwa dolnośląskiego. Od północy graniczy z gminami Kowary i Podgórzyn, zaś ich południowym sąsiadem jest Republika Czeska. Karpacz ma charakter gminy miejskiej. Co ciekawe, chociaż wydaje się najpopularniejszą gmina całego powiatu jeleniogórskiego, zajmuje ostatnie miejsce pod względem liczby ludności – większymi miastami okazują się Kowary czy Piechowice. Jednak to Karpacz okazuje się najchętniej wybieranym nie tylko przez turystów, ale też przez organizatorów biznesowych wyjazdów, miejscem w tej części Polski. Nic dziwnego – konferencje w górach od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a okoliczności przyrody, jak i nowoczesna infrastruktura turystyczna miasteczka sprzyjają biznesowym negocjacjom i integracji pracowników.

Atrakcje turystyczne

Prawdopodobnie najbardziej znanym karpackim obiektem jest ewangelicki kościół Wang, przeniesiony tu w roku 1842 z miasteczka Vang w Norwegii. Pochodzi z XII wieku i został zbudowany z drewnianych bali, bez użycia gwoździ, a jedynie przy pomocy złączy ciesielskich. W pierwszej połowie XIX wieku okazał się za mały dla rosnącej liczby ludności w norweskiej miejscowości, postanowiono więc rozebrać go i sprzedać w celu rekonstrukcji. Szczęśliwym nabywcą okazał się król pruski Fryderyk Wilhelm IV, początkowo planując umieszczenie kościoła w berlińskim muzeum. Dzięki wpływom hrabiny von Reden on jednak na Śląsk i od 1844r. stanowi siedzibę parafii ewangelickiej w Karpaczu. Jeśli mimo upływu lat ciągle żyje w nas dziecko, powinniśmy obowiązkowo odwiedzić Muzeum Zabawek, znajdujące się w budynku dawnego dworca kolejowego w Karpaczu. Gromadzone przez lata zbiory wytwarzanych ręcznie lalek, pluszaków czy kolejek zachwycą każdego. Będąc w Karpaczu, koniecznie powinniśmy także odwiedzić miejsce anomalii grawitacyjnej na ul. Strażackiej, gdzie samochody z wyłączonym silnikiem i pozostawione bezwładnie rzeczy same wtaczają się pod górę, wbrew obowiązującym prawom grawitacji! Anomalia to czy zwykłe złudzenie optyczne, wrażenie robi niesamowite.

zdjecie

Fot. http://www.karpacz.pl

Karpacz dla aktywnych

Niezależnie od pory roku Karpacz okazuje się prawdziwym rajem dla turystów, szczególnie tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie bez powodu nazywa się go sportową stolicą Sudetów – potencjał plenerów Karpacza pod tym względem wydaje się nieograniczony. Większość odwiedzających przyjeżdża tu, aby powędrować – pieszo bądź rowerem – po malowniczych Karkonoszach. Karpacz stanowi świetną bazę wypadową – leży u stóp Śnieżki, przy wejściu na tzw. Szlak Górniczy, prezentujący długą i bogatą tradycję górnictwa w tych okolicach. Istnieje też wiele innych, niezwykle ciekawych i cieszących oko zapierającymi dech w piersiach krajobrazami ścieżek krajoznawczych i dydaktycznych, odpowiednich zarówno dla wprawionych piechurów, jak i zupełnych laików. Niezwykle popularną formą turystyki pieszej staje się nordic walking, przez wielu uważany za zdrowszą i przyjemniejszą formę marszobiegu. Pierwsze kroki z kijkami można pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów postawić właśnie w Karpaczu. Jeśli zaś szukamy bardziej ekstremalnych przeżyć, warto wybrać się do ośrodka wspinaczki skałkowej Karpacz Krucze Skały bądź do Ośrodka Wysokościowego Quasar, gdzie na gości czekają takie atrakcje jak zorbing, bungee, wahadła czy rafting. Grupy zorganizowane mogą również wybrać się na poligon paintballowy czy eksplorację jaskiń. Poszukujący zupełnie nowych wrażeń mają też do dyspozycji strzelnicę golfową, szkołę mountainboardingu (tzw. „snowboard na trawie”) czy parki linowe. Zimą odwiedzających Karpacz kuszą głównie doskonale przygotowane stoki narciarskie. Narciarze alpejscy z chęcią szaleją na kilkunastu stokach w mieście i okolicach, zaś narciarze biegowi bardzo chwalą sobie 13-kilometrową, profesjonalną trasę wiodącą także przez urokliwe wzniesienia znajdujące się za czeską granicą. Ponadto w miasteczku działa kilka lodowisk i tor saneczkowy. Istnieje także możliwość zorganizowania wypraw krajoznawczych na rakietach śnieżnych czy spróbowania swoich sił na alpejskim torze bobslejowym.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * . . . dostępne 4 obiekty pokaż

Polecamy obiekty w górach

Modrzewie Park Hotel*****

Modrzewie Park Hotel*****

Szczawnica

Sal konferencyjnych1

Miejsc noclegowych38

więcej Zobacz więcej

Ośrodek Konferencyjno-Wczasowy Bel-Ami

Ośrodek Konferencyjno-Wczasowy Bel-Ami

Zakopane

Sal konferencyjnych2

Miejsc noclegowych130

więcej Zobacz więcej

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Złoty Sen”

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Złoty Sen”

Leśna

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych104

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Szczyrk

Gmina Szczyrk

Szczyrk to jedna z najpopularniejszych miejscowości w polskich górach. Choć mała, co roku przyciąga całą rzeszę turystów, chętnych do chodzenia po górach, zwiedzania tamtejszych atrakcji turystycznych, a także jeżdżenia na nartach. Szczyrk to również idealne miejsce na udaną konferencje w górach. A więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

więcej >>

Gmina Krynica Zdrój

Gmina Krynica Zdrój

Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne, Festiwale Biegowe, Konferencje w górach... Organizatorzy tych i wielu innych imprez cyklicznych, festiwali i szkoleń, szukając odpowiedniej lokalizacji dla swojego wydarzenia, od lat chętnie wybierają niewielką Krynicę i jej okolice. Co urzeka ich w tej małej gminie położonej w Beskidzie Sądeckim?

więcej >>

Gmina Wisła

Gmina Wisła

Wisła to miasto rodzinne Adama Małysza i już ten fakt każe kojarzyć je z górami. Trop jest całkiem zasadny - Wisła oferuje turystom bez liku górskich atrakcji, a przy tym długoletnią tradycję uzdrowiskową i świetną bazę noclegową.

więcej >>

Gmina Zakopane

Gmina Zakopane

Zakopane - najwyżej położona gmina w Polsce - przyciąga turystów z całego świata. Miejscowość o niekwestionowanej atrakcyjności turystycznej odwiedzającym wszystko to, czego potrzebują - piękno przyrody, morze atrakcji i doskonałą infrastrukturę.

więcej >>