Gminy w górach - Gmina Wisła zaprasza! - 341 obiektów konferencyjnych

www.konferencjewgorach.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Wisła zaprasza!

Gmina Wisła

Wisła to miasto rodzinne Adama Małysza i już ten fakt każe kojarzyć je z górami. Trop jest całkiem zasadny - Wisła oferuje turystom bez liku górskich atrakcji, a przy tym długoletnią tradycję uzdrowiskową i świetną bazę noclegową.

Fot. http://www.wisla.pl

Wisła, gmina miejska, leży w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Określając geograficzne położenie Wisły, warto zaznaczyć, że zlokalizowana jest w Beskidzie Niskim i że to właśnie tutaj zaczyna swój bieg największa i najbardziej znana polska rzeka, nieprzypadkowo nazwana tą samą nazwą.

Wisła - uzdrowisko z tradycjami

Wisła znana jest jako miejscowość wypoczynkowa, do której chętnie zjeżdżają turyści. W drugiej połowie XIX wieku odkrył ją Bogumił Hoff, badacz kultury ludowej, który zachwycił się jej urokiem i rozpoczął akcję promocyjną, w efekcie której Wisłę zaczęli odwiedzać letnicy, a wśród nich ówczesne sławy – między innymi Maria Konopnicka, Bolesław Prus czy Władysław Reymont. Nie dziwi zatem fakt, że ponad stupięćdziesięcioletnia historia Wisły jako miejscowości turystycznej i uzdrowiskowej istotnie wpłynęła na rozwój infrastruktury. Liczne hotele, pensjonaty, a także ośrodki konferencyjne przez cały rok czekają na gości. Swoją atrakcyjność turystyczną Wisła zawdzięcza malowniczemu położeniu w Beskidzie Niskim, u stóp Babiej Góry. Ze względu na piękno górskiego krajobrazu Wisłę okrzyknięto „Perłą Beskidu”. Konferencje w górach cieszą się powodzeniem wśród organizatorów przede wszystkim z uwagi na atrakcyjność regionu i typowy dla niego góralski folklor. Wiślańska kultura i specyfika górskich krajobrazów idą w parze z doskonałym zapleczem turystycznym, dlatego Wisła cieszy się sporym powodzeniem zarówno wśród turystów indywidualnych, jak i biznesowych.

zdjecie

Fot. http://www.wisla.pl

Wędrówki po Beskidach

Beskidy to pasmo wyjątkowo piękne, jedno z najbezpieczniejszych w Europie. W samej Wiśle do dyspozycji turystów, którzy pragną poznać urodę Beskidów, pozostaje 150 km górskich szlaków. To właśnie z Wisły wyruszyć można między innymi na Czantorię, Stożek, Trzy Kopce Wiślańskie, a także na Baranią Górę, ze szczytu której w ładną pogodę da się dojrzeć Tatry. Wisłę i okolice można przemierzać wzdłuż i wszerz, trzymając się wyznaczonych szlaków turystycznych i spacerowych. Ciekawą trasą jest między innymi Szlak Habsburgów, prowadzący przez miejsca przypominające o niegdysiejszej bytności arcyksiążąt habsburskich w regionie.

Aktywnie w Wiśle

Alternatywą dla pieszych wędrówek mogą być przejażdżki konne, a ciekawym urozmaiceniem pobytu w Wiśle – konne zaprzęgi i kuligi organizowane przez cały rok, zakończone biesiadą. Wisłę zwiedzać można również Beskidzką Ciuchcią. Typowo zimową atrakcją jest z kolei białe szaleństwo na wiślańskich stokach. Narciarzom i snowboardzistom służą między innymi wyciągi: Beskid, Cienków, Klepki, Nowa Osada, Rowienki, Stożek; łącznie jest ich 16. W sezonie narciarskim Wisła przyciąga amatorów sportów zimowych także ze względu na dobrą infrastrukturę. Gościom żądnym mocnych wrażeń z pewnością przypadnie do gustu możliwość podniesienia poziomu adrenaliny. Sposobów jest wiele: quady (zimą skutery śnieżne), wspinaczka skałkowa, paintball, zawody w łucznictwie, turnieje drwali, akrobacje na linach w wiślańskich parkach linowych, zorbing lub off road – wybór należy do zainteresowanych!

Wiślańskie atrakcje

Jedną z wiślańskich atrakcji jest Muzeum Beskidzkie, którego siedzibą jest budynek karczmy z 1794 r. Stała ekspozycja muzeum dotyczy kultury materialnej śląskich górali. W Wiśle mieści się także Muzeum Narciarstwa, Muzem Spadochroniarstwa i Muzem Turystyki PTTK. Znajduje się tutaj także Zamek Prezydenta RP, wzniesiony w darze dla głowy państwa w latach 1929-1931, który również obecnie pełni funkcję rezydencji prezydenckiej.

Wisła Małysza

Od kilku lat Wisła nieodzownie kojarzy się również z Adamem Małyszem. Skoczek zjednał sobie sympatię mieszkańców miasta, w którym nie brak śladów sympatii dla mistrza skoczni. Jednym z nich jest słodka – bo z białej czekolady – figura Adama Małysza, drugim z kolei galeria, w której można podziwiać jego sportowe trofea. Niewątpliwym dowodem sympatii było także nazwanie wiślańskiej skoczni narciarskiej imieniem słynnego skoczka.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * . . . dostępne 4 obiekty pokaż

Polecamy obiekty w górach

Hotel Toporów ***

Hotel Toporów ***

Białka Tatrzańska

Sal konferencyjnych5

Miejsc noclegowych100

więcej Zobacz więcej

Hotelik Skalny

Hotelik Skalny

Szczyrk

Sal konferencyjnych1

Miejsc noclegowych42

więcej Zobacz więcej

Hotel Mercure Zakopane Kasprowy

Hotel Mercure Zakopane Kasprowy

Zakopane

Sal konferencyjnych13

Miejsc noclegowych650

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Szczyrk

Gmina Szczyrk

Szczyrk to jedna z najpopularniejszych miejscowości w polskich górach. Choć mała, co roku przyciąga całą rzeszę turystów, chętnych do chodzenia po górach, zwiedzania tamtejszych atrakcji turystycznych, a także jeżdżenia na nartach. Szczyrk to również idealne miejsce na udaną konferencje w górach. A więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

więcej >>

Gmina Krynica Zdrój

Gmina Krynica Zdrój

Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne, Festiwale Biegowe, Konferencje w górach... Organizatorzy tych i wielu innych imprez cyklicznych, festiwali i szkoleń, szukając odpowiedniej lokalizacji dla swojego wydarzenia, od lat chętnie wybierają niewielką Krynicę i jej okolice. Co urzeka ich w tej małej gminie położonej w Beskidzie Sądeckim?

więcej >>

Gmina Karpacz

Gmina Karpacz

W zimie – prawdziwy raj dla wielbicieli białego szaleństwa, w lecie – idealna baza wypadowa dla niestrudzonych wędrowców przez Karkonosze. Niebiańskie krajobrazy, nowoczesna infrastruktura turystyczna i sportowa, szeroka baza noclegowa – to tylko niektóre z atutów urokliwej gminy Karpacz!

więcej >>

Gmina Zakopane

Gmina Zakopane

Zakopane - najwyżej położona gmina w Polsce - przyciąga turystów z całego świata. Miejscowość o niekwestionowanej atrakcyjności turystycznej odwiedzającym wszystko to, czego potrzebują - piękno przyrody, morze atrakcji i doskonałą infrastrukturę.

więcej >>