Gminy w górach - Gmina Wisła zaprasza! - 342 obiekty konferencyjne

www.konferencjewgorach.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Gmina Wisła zaprasza!

Gmina Wisła

Wisła to miasto rodzinne Adama Małysza i już ten fakt każe kojarzyć je z górami. Trop jest całkiem zasadny - Wisła oferuje turystom bez liku górskich atrakcji, a przy tym długoletnią tradycję uzdrowiskową i świetną bazę noclegową.

Fot. http://www.wisla.pl

Wisła, gmina miejska, leży w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Określając geograficzne położenie Wisły, warto zaznaczyć, że zlokalizowana jest w Beskidzie Niskim i że to właśnie tutaj zaczyna swój bieg największa i najbardziej znana polska rzeka, nieprzypadkowo nazwana tą samą nazwą.

Wisła - uzdrowisko z tradycjami

Wisła znana jest jako miejscowość wypoczynkowa, do której chętnie zjeżdżają turyści. W drugiej połowie XIX wieku odkrył ją Bogumił Hoff, badacz kultury ludowej, który zachwycił się jej urokiem i rozpoczął akcję promocyjną, w efekcie której Wisłę zaczęli odwiedzać letnicy, a wśród nich ówczesne sławy – między innymi Maria Konopnicka, Bolesław Prus czy Władysław Reymont. Nie dziwi zatem fakt, że ponad stupięćdziesięcioletnia historia Wisły jako miejscowości turystycznej i uzdrowiskowej istotnie wpłynęła na rozwój infrastruktury. Liczne hotele, pensjonaty, a także ośrodki konferencyjne przez cały rok czekają na gości. Swoją atrakcyjność turystyczną Wisła zawdzięcza malowniczemu położeniu w Beskidzie Niskim, u stóp Babiej Góry. Ze względu na piękno górskiego krajobrazu Wisłę okrzyknięto „Perłą Beskidu”. Konferencje w górach cieszą się powodzeniem wśród organizatorów przede wszystkim z uwagi na atrakcyjność regionu i typowy dla niego góralski folklor. Wiślańska kultura i specyfika górskich krajobrazów idą w parze z doskonałym zapleczem turystycznym, dlatego Wisła cieszy się sporym powodzeniem zarówno wśród turystów indywidualnych, jak i biznesowych.

zdjecie

Fot. http://www.wisla.pl

Wędrówki po Beskidach

Beskidy to pasmo wyjątkowo piękne, jedno z najbezpieczniejszych w Europie. W samej Wiśle do dyspozycji turystów, którzy pragną poznać urodę Beskidów, pozostaje 150 km górskich szlaków. To właśnie z Wisły wyruszyć można między innymi na Czantorię, Stożek, Trzy Kopce Wiślańskie, a także na Baranią Górę, ze szczytu której w ładną pogodę da się dojrzeć Tatry. Wisłę i okolice można przemierzać wzdłuż i wszerz, trzymając się wyznaczonych szlaków turystycznych i spacerowych. Ciekawą trasą jest między innymi Szlak Habsburgów, prowadzący przez miejsca przypominające o niegdysiejszej bytności arcyksiążąt habsburskich w regionie.

Aktywnie w Wiśle

Alternatywą dla pieszych wędrówek mogą być przejażdżki konne, a ciekawym urozmaiceniem pobytu w Wiśle – konne zaprzęgi i kuligi organizowane przez cały rok, zakończone biesiadą. Wisłę zwiedzać można również Beskidzką Ciuchcią. Typowo zimową atrakcją jest z kolei białe szaleństwo na wiślańskich stokach. Narciarzom i snowboardzistom służą między innymi wyciągi: Beskid, Cienków, Klepki, Nowa Osada, Rowienki, Stożek; łącznie jest ich 16. W sezonie narciarskim Wisła przyciąga amatorów sportów zimowych także ze względu na dobrą infrastrukturę. Gościom żądnym mocnych wrażeń z pewnością przypadnie do gustu możliwość podniesienia poziomu adrenaliny. Sposobów jest wiele: quady (zimą skutery śnieżne), wspinaczka skałkowa, paintball, zawody w łucznictwie, turnieje drwali, akrobacje na linach w wiślańskich parkach linowych, zorbing lub off road – wybór należy do zainteresowanych!

Wiślańskie atrakcje

Jedną z wiślańskich atrakcji jest Muzeum Beskidzkie, którego siedzibą jest budynek karczmy z 1794 r. Stała ekspozycja muzeum dotyczy kultury materialnej śląskich górali. W Wiśle mieści się także Muzeum Narciarstwa, Muzem Spadochroniarstwa i Muzem Turystyki PTTK. Znajduje się tutaj także Zamek Prezydenta RP, wzniesiony w darze dla głowy państwa w latach 1929-1931, który również obecnie pełni funkcję rezydencji prezydenckiej.

Wisła Małysza

Od kilku lat Wisła nieodzownie kojarzy się również z Adamem Małyszem. Skoczek zjednał sobie sympatię mieszkańców miasta, w którym nie brak śladów sympatii dla mistrza skoczni. Jednym z nich jest słodka – bo z białej czekolady – figura Adama Małysza, drugim z kolei galeria, w której można podziwiać jego sportowe trofea. Niewątpliwym dowodem sympatii było także nazwanie wiślańskiej skoczni narciarskiej imieniem słynnego skoczka.

 
Zobacz również

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 2 obiekty pokaż

* * * . . . dostępne 5 obiektów pokaż

Polecamy obiekty w górach

Belvedere Resort & Spa ****

Belvedere Resort & Spa ****

Zakopane

Sal konferencyjnych14

Miejsc noclegowych320

więcej Zobacz więcej

Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference

Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference

Krynica Zdrój

Sal konferencyjnych9

Miejsc noclegowych465

więcej Zobacz więcej

Hotelik Skalny

Hotelik Skalny

Szczyrk

Sal konferencyjnych1

Miejsc noclegowych42

więcej Zobacz więcej

Atrakcyjne gminy

Gmina Karpacz

Gmina Karpacz

W zimie – prawdziwy raj dla wielbicieli białego szaleństwa, w lecie – idealna baza wypadowa dla niestrudzonych wędrowców przez Karkonosze. Niebiańskie krajobrazy, nowoczesna infrastruktura turystyczna i sportowa, szeroka baza noclegowa – to tylko niektóre z atutów urokliwej gminy Karpacz!

więcej >>

Gmina Szczyrk

Gmina Szczyrk

Szczyrk to jedna z najpopularniejszych miejscowości w polskich górach. Choć mała, co roku przyciąga całą rzeszę turystów, chętnych do chodzenia po górach, zwiedzania tamtejszych atrakcji turystycznych, a także jeżdżenia na nartach. Szczyrk to również idealne miejsce na udaną konferencje w górach. A więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

więcej >>

Gmina Zakopane

Gmina Zakopane

Zakopane - najwyżej położona gmina w Polsce - przyciąga turystów z całego świata. Miejscowość o niekwestionowanej atrakcyjności turystycznej odwiedzającym wszystko to, czego potrzebują - piękno przyrody, morze atrakcji i doskonałą infrastrukturę.

więcej >>

Gmina Krynica Zdrój

Gmina Krynica Zdrój

Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne, Festiwale Biegowe, Konferencje w górach... Organizatorzy tych i wielu innych imprez cyklicznych, festiwali i szkoleń, szukając odpowiedniej lokalizacji dla swojego wydarzenia, od lat chętnie wybierają niewielką Krynicę i jej okolice. Co urzeka ich w tej małej gminie położonej w Beskidzie Sądeckim?

więcej >>